Держміграції хоче видавати закордонні паспорти з 16-річного віку

Державна міграційна служба України ініціює видачу закордонного паспорта з 16-річного віку  а не з 18-річного, як це здійснюється на даний момент, повідомляє прес-служба Держміграції.

«Таке нововведення необхідно молоді, яка планує навчатися за кордоном, так як оформлення проїзного документа дитини створює суттєві незручності для таких дітей через обмеження терміну дії документа — три роки. Крім того, не всі держави в світі визнають цей документ», — йдеться в повідомленні.

Відомство також ініціює спрощення процедури видачі закордонного паспорта. Зокрема, пропонується відмовитися на етапі видачі закордонного паспорта від перевірок обставин, що перешкоджають пропуску громадянина через державний кордон України. Міграційна служба виходить з того, що перевірка таких обставин (зокрема інформації про відсутність судимості) в будь-якому випадку проводиться прикордонною службою під час перетину кордону шляхом автоматичної перевірки наявності даних у відповідних базах даних. Таким чином, Держміграції пропонує залишити за службою тільки ідентифікацію особи при оформленні закордонного паспорта.

Перевірка іншої інформації, на думку відомства, тільки затягує процес оформлення закордонного паспорта, є додатковим навантаженням на працівників Держміграції і створює передумови для корупції.

Держміграції пропонує залишити обмеження на видачу закордонного паспорта тільки у випадках оформлення дозволу на виїзд на постійне місце проживання за кордоном.

Відповідні зміни пропонується внести до закону «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України». Очікується, що в разі прийняття законопроекту термін оформлення закордонного паспорта Держміграції зможе скоротити до 20 днів.

Нагадаємо, прем’єр -міністр  Арсеній Яценюк у присутності делегації ЄС підписавпроекти законів, які забезпечують перехід України до другого етапу переговорів щодо безвізового режиму — імплементаційного. Зокрема, в пакет увійшла затверджена форма біометричного паспорта, який, як стверджує Яценюк, можна буде випускати вже в 2014 році і в два рази дешевше, ніж звичайні закордонні паспорти, які «випускає одна відома приватна фірма».

 
Статья прочитана раз(a).
 

Оставьте свой отзыв!

Вы должны быть авторизированы чтобы оставлять комментарии.