Турчинов підписав закон про окуповану територію

Виконуючий обов’язки президента України Олександр Турчинов сьогодні підписав закон України №1207 -VII «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України». Про це повідомляє прес-служба в.о. глави держави.

15 квітня Верховна Рада 228 голосами у другому читанні підтримала законопроект № 4473-1 «Про забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території України».

Зокрема, відповідно до закону, тимчасово окупована територія є невід’ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України.

Даний закон визначає, що тимчасово окупованій території України є:

— територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя;

— внутрішні води і територіальне море України, його дно і надра, на яких Україна здійснює суверенітет, континентальний шельф і виняткова економічна зона, де Україна відповідно до свого законодавства користується фіскальними, санітарними, імміграційними та митними правами, а в особливій економічній зоні і на континентальному шельфі — суверенними правами і юрисдикцією;

— підводний простір в межах територіального моря;

— повітряний простір, розташований над зазначеною територією.

Під час проведення виборів президента України, народних депутатів України, всеукраїнського референдуму голосування громадян України на тимчасово окупованій території не організує і не проводиться.

Документом визначено також, що примусове зарахування громадян України до громадян іншої держави не визнається.

Також в документі зазначається, що на тимчасово окупованій території право власності охороняється відповідно до законодавства України.

Крім того, закон передбачає, що у зв’язку з неможливістю здійснювати правосуддя судами Автономної Республіки Крим та м. Севастополя,  правосуддя щодо справ цієї території буде здійснюватися відповідними судами м. Києва.

 
Статья прочитана раз(a).
 

Оставьте свой отзыв!

Вы должны быть авторизированы чтобы оставлять комментарии.