Медведєв не дав гарантії територіальної цілісності України

Росія ніколи не брала на себе зобов’язань щодо збереження територіальної цілісності України, і, відповідно, не може і не збирається давати ніяких гарантій. Про це заявив прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв в інтерв’ю телеканалу Bloomberg. Стенограма інтерв’ю опублікована на сайті уряду Росії.

«Ми нічого нікому не повинні гарантувати, тому що ми ніколи не брали на себе жодних зобов’язань на цю тему, але ми виходимо з того, що найголовніше завдання — заспокоїти ситуацію на території України, не гарантувати щось комусь, а заспокоїти цю ситуацію. Нехай нам наші партнери по діалогу, в тому числі Євросоюз і Сполучені Штати Америки, що- небудь прогарантують — про те, що не втручатимуться у внутрішні справи України, хай вони нам прогарантує, наші партнери на Заході, що вони не будуть втягувати Україну до Північноатлантичного альянсу, що ті люди, які живуть на сході, не втратять можливості говорити російською мовою, що не прийде який-небудь божевільний Правий сектор, не почне їх різати. Нехай нам наші партнери прогарантують що-небудь на цю тему», — сказав Медведєв.

Медведєв також назвав пропагандою твердження про те, що Москва хоче приєднати будь-яку частину України, а також заявив, що порівняння ситуації, що склалася з входженням Криму до складу Росії недоречно.

«Що стосується всякого роду гіпотез про те, що Росія хотіла б якісь додаткові землі до себе приєднати, то це не більше ніж пропаганда. Я навіть не хочу це коментувати. Найголовніше — заспокоїти ситуацію всередині України. Ми ж бачимо, що там відбувається, там, по суті, громадянська війна. Ось над чим всі ми повинні думати», — додав він.

Нагадаємо, в 1994 році США, Росія, Великобританія і Україна підписали Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з відмовою України від ядерної зброї. Згідно з угодою, РФ разом з США і Великобританією є гарантами суверенітету та безпеки України. Проте, РФ в березні 2014 року анексувала український Крим, прикрившись проведеним сепаратистами під прикриттям російських військових псевдореферендумом.

 
Статья прочитана раз(a).
 

Оставьте свой отзыв!

Вы должны быть авторизированы чтобы оставлять комментарии.