РФ, Казахстан і Білорусь створили Євразійський економічний союз

Президенти Росії, Казахстану і Білорусі підписали договір про створення Євразійського економічного союзу (ЄАЕС). Він почне функціонувати з 1 січня 2015 року.

Як повідомляє ІТАР-ТАРС, підписи під документом лідери країн поставили за підсумками засідання Вищої Євразійської економічної ради в Астані.

За словами глави російської держави Володимира Путіна, завдяки загальному конструктивному настрою, готовності і вмінню кожного боку знаходити компроміси, вдалося подолати чимало складнощів на цьому шляху і вчасно, як передбачалося (до 1 червня 2014 року) вийти на підписання документа. «Євразійський економічний союз працюватиме на універсальних прозорих принципах, зрозумілих для всіх, в тому числі на основі принципів СОТ, — заявив Путін на засіданні ВЕЕС. — Це результат нашої спільної роботи, щільної взаємодії урядів Росії, Білорусі і Казахстану».

За словами Путіна, підписання договору про ЄАЕС виводить країни на принциповій новий рівень інтеграції: «Повною мірою зберігаючи державний суверенітет, ми забезпечуємо при цьому більш тісне  і злагоджене економічне співробітництво і кооперацію».

Нагадаємо, напередодні президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що договір про Євразійський економічний союз є певним компромісом і не тим договором, на який розраховувала Білорусь і про який спочатку заявляли партнери.

 
Статья прочитана раз(a).
 

Оставьте свой отзыв!

Вы должны быть авторизированы чтобы оставлять комментарии.