Уряд Японії подав у відставку

Уряд Японії в повному складі подав у відставку на вимогу прем’єр-міністра Сіндзо Абе. Він особисто зібрав відповідні заяви від міністрів на екстреному засіданні кабінету. Роспуск уряду в повному складі — звичайна формальна процедура, необхідна для здійснення перестановок в кабінеті міністрів країни.

Подавший у відставку уряд буде формально виконувати свої обов’язки до другої половини дня. Тоді очікується формування нового кабінету, в якому прем’єр планує замінити відразу одинадцять міністрів. Серед них, зокрема, глави військового, юридичного та економічного відомств. Очікується, що в оновлений склад уряду увійдуть принаймні п’ять жінок. Це особиста ініціатива Сіндзо Абе, спрямована на активізацію ролі жінок у політичному та економічному житті країни.

Главою оборонного відомства швидше за все стане Акінорі Це — один з ключових співробітників нинішнього складу міністерства оборони, який працював під початком склав свої повноваження Іцунорі Онодери. Повідомляється, що до нового складу кабміну увійде дочка колишнього прем’єр-міністра країни Кейдзо Обути — Юко Обуті, проте поки не відомо, який портфель їй дістанеться.

Свої пости, швидше за все, збережуть заступник прем’єр-міністра і міністр фінансів Таро Асо, міністр закордонних справ Фуміо Кисида, міністр освіти, спорту, науки і технологій Симомура Хакубун, генеральний секретар кабінету міністрів Есіхіде Суга і міністр з питань відновлення економіки Акіра Амарі.

Склавший свої повноваження кабінет міністрів Японії став найбільш «довгоживучим» за всю післявоєнну історію країни. З моменту свого формування в грудні 2012 року і до сьогоднішнього дня до складу уряду не було внесено жодної зміни — ситуація, вкрай нетипова для Японії.

Джерело: ІТАР-ТАСС

 
Статья прочитана раз(a).
 

Оставьте свой отзыв!

Вы должны быть авторизированы чтобы оставлять комментарии.