Корреспондент: Олігархи на старті. До виборів у парламент включилися потужні бізнес-групи України

За оцінками експертів, усі великі бізнес-групи України братимуть активну участь у виборах нового парламенту

До дострокових виборів у Верховну Раду разом з партіями готуються й олігархи. Корреспондент розібрався в їхніх планах, можливостях і в тому, на кого вони роблять ставки, пише Дмитро Русин у №34 видання від 29 серпня 2014 року.

Збільшення впливу співвласника групи Приват і за сумісництвом губернатора Дніпропетровської області Ігоря Коломойського турбує практично всіх великих олігархів країни. Конфлікт з ним вже перейшов у публічну війну на екранах телевізорів і шпальтах газет.

Більше за всіх старається група Дмитра Фірташа – Сергія Льовочкіна. Їхня медіагрупаІнтер шукає будь-який привід, щоб вкотре вколоти олігарха-губернатора. Коломойський ці спроби без відповіді не залишає.

«Льовочкін – шанс [Віктора] Януковича повернутися», – відкрито звинувачує екс-главу Адміністрації президента медіагрупа Коломойського 1+1.

Медіаресурси Ріната Ахметова (Сегодня мультимедіаТРК Україна) і Віктора Пінчука (Новий канал, ICTV, СТБ) більш акуратні, але Коломойського теж не жалують.

В основі конфлікту лежать, звичайно, бізнес-інтереси, але загострення спровоковано прагненням кожного завести в Раду якомога більше своїх людей.

Приватна влада

Самостійне висунення Коломойського на чолі власної політичної сили стає все менш імовірним. Україна майбутнього з його участю, всупереч очікуванням, на старті кампанії не дотягує і до половини прохідного бар’єру.

Проте губернатору все ще пропонують варіант участі у виборах у списку однієї з партій. В один з проектів входить Ольга Богомолець, сотники Майдану та учасники АТО. Рішення не прийнято, але не виключено, що як мінімум він профінансує цей проект.

Швидше за все, Коломойський, як і в минулі роки, обмежиться тіньовою участю у виборах – спонсоруванням політичних сил і підтримкою мажоритарних кандидатів

Швидше за все, Коломойський, як і в минулі роки, обмежиться тіньовою участю у виборах – спонсоруванням політичних сил і підтримкою мажоритарних кандидатів.

Політичному проекту Сергія Тігіпка Сильна Україна, що стартував одним з перших, активно приписують протекторат дніпропетровського губернатора. Це одна з небагатьох сил, що мають шанси потрапити в парламент, зібравши голоси на сході к

В оточенні олігарха подейкують про можливість часткового фінансування президентської Солідарності, яка в середу, 27 серпня, була перейменована на Блок Петра Порошенка, в обмін на включення в прохідну частину списку потрібних кандидатів.

Схожу схему розглядали і щодо Батьківщини, а також проекту Арсенія Яценюка та Олександра Турчинова, який може отримати назву Народний фронт. З Юлією Тимошенко вони остаточно розійшлися на останньому засіданні політради Батьківщини на початку тижня, а про свою участь у вірогідному в проекті Порошенка ще не домовилися.

Вплив Коломойського на Дніпропетровську область дає йому можливість легко провести своїх кандидатів у 17 округах регіону.

Ймовірно, певну конкуренцію в Дніпропетровську йому складе Пінчук, який може провести там як мінімум одну людину – Якова Безбаха, який обирався в окрузі № 24. Не виключено, що кандидатів, яких підтримає зять екс-президента, буде більше, але активно брати участь у виборах він нібито не планує. Хоча допускають його участь у фінансуванні Батьківщини і Блоку Петра Порошенка.

 

З
 
Статья прочитана раз(a).
 

Оставьте свой отзыв!

Вы должны быть авторизированы чтобы оставлять комментарии.