Порошенко затвердив програму боротьби зі СНІДом до 2018 року

Петро Порошенко
Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про затвердження Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014 — 2018 роки» №1708-VII.

Як повідомляє прес-служба глави держави, виконання програми дозволить значно зменшити число нових випадків інфікування ВІЛ серед населення, зменшити на 50% ризик інфікування ВІЛ медичних працівників, а також — кількість нових випадків інфікування серед представників груп підвищеного ризику. Також очікується зменшення до 1% інфікування внаслідок передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини.

Програма дозволить забезпечити доступ всіх представників груп підвищеного ризику до участі в профілактичних програмах, охопити всіх учнів та студентів програмами профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу та формування здорового способу життя.

Також виконання програми має на меті формування у населення толерантного ставлення до людей, що живуть з ВІЛ, та зниження на 50% рівня дискримінації таких людей.

Фінансування програми планується здійснювати за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, а також інших джерел.

В результаті виконання загальнодержавної програми боротьби зі СНІДом 2009 — 2013 років спостерігається тенденція до стабілізації епідемічної ситуації. Зокрема, знизився показник темпів приросту нових випадків ВІЛ-інфекції (з 16,8% у 2006 році до 3,6% в 2011 році), зменшилася частка випадків захворювання ВІЛ-інфекцією у віковій групі від 15 до 24 років, майже в шість раз знизився показник частоти передачі ВІЛ від матері до дитини.

Однак проблеми, пов’язані з поширенням ВІЛ-інфекції/СНІДу, залишаються гострими, незважаючи на зусилля держави. Так, кількість ВІЛ-інфікованих осіб, які перебувають під наглядом у медичних закладах, становить більше 129 тис. чоловік, показник поширеності ВІЛ-інфекції — 283,6 особи на 100 тис. населення, СНІДу — 52,9 особи на 100 тис. населення.

 
Статья прочитана раз(a).
 

Оставьте свой отзыв!

Вы должны быть авторизированы чтобы оставлять комментарии.