Юрій Кравець: «Рішення КС дало право Кабміну знищувати пільговиків тільки на 5 днів і розпочало процес ліквідації Конституційного Суду»

24736627 грудня 2011 року в Україні було розпочато ліквідацію Конституційного Суду, як державної незалежної інституції. Прийняте рішення щодо визнання таким, що відповідає Конституції України (є конституційним), пункту 4 розділу VII „Прикінцеві положення“ Закону України „Про Державний бюджет України на 2011 рік“ від 23 грудня 2010 року № 2857–VІ з наступними змінами  — є по своїй природі неконституційним, оскільки порушує як мінімум статтю 22 Конституції України про неможливість обмеження прав, свобод, соціальних гарантій. Фактично Кабміну надають право у ручному режимі визначати розмір соціальних пільг.  Тобто, КС став суб’єктом, який приймає рішення, що суперечать Основному Закону. От тільки судити суддів КС в нашій державі немає кому. Дане рішення остаточно довело, що КС Україні не потрібен. Принаймні у такому вигляді. Тлумачення Конституції щороку різне, в залежності від того, хто при владі.

Та перейдемо до самого рішення. Я думаю зараз мільйони пільговиків перебувають у паніці та вважають, що це рішення поставило хрест навіть на можливості відстояти свої права у судах. Та насправді, все не так. Рішення звичайно одіозне та антиконституційне, але є в ньому одне слабке місце. Рішення КС вступає у силу  моменту його прийняття, тобто з 27 грудня 2011 року, відповідно до цієї дати це рішення не мало сили і для застосування слід використовувати рішення КС від 22 травня 2008 року, в  якому чітко було прописано функції і повноваження ЗУ «Про Державний бюджет» та Бюджетного Кодексу взагалі та було заборонено вносити зміни до соціальних Законів цими документами та різними Постановами Кабміну. Тобто до 27.12.2011 року суди зобов’язані задовольняти законні вимоги пільговиків щодо відновлення порушених прав.

Далі, слід вернути увагу, що дане рішення стосується тільки п.4 ЗУ «Про Державний бюджет України на 2011 рік», дія якого закінчується 01.01.2012 року, оскільки з цього числа починає діяти ЗУ «Про Державний бюджет України на 2012 рік». Що це означає? Це означає, що рішення КС діє в часових рамках, а саме з 27.12.2011 р. до 01.01.2012 року, коли закінчується дія ЗУ «Про Державний бюджет України на 2011 рік». Відповідно, суди зобов’язані задовольняти законні вимоги щодо відновлення порушених прав до 27.12.2011 та з 01.01.2012.

Це означає, що КС надав право самостійно визначати розмір пільг Кабміну на 5 днів. Тобто, рішення КС  яким будуть носитись як Пенсійний фонд так і Кабмін, є нічим іншим як мильна бульбашка на 5 днів. В даній ситуації рішення судів, які будуть суперечити викладеній позиції будуть на совісті суддів. Але незважаючи на спроби влади знищити українців, які заслужили на пільги, боротись потрібно й надалі. Тим більше, правові підстави для цього є. І якщо національні суди при цій владі не бажають захищати свій народ, тоді потрібно апелювати до Європейського Суду, який на відміну від КСУ не змінює свої погляди на права людини в залежності від політичної ситуації.

 
Статья прочитана раз(a).
 

Оставьте свой отзыв!

Вы должны быть авторизированы чтобы оставлять комментарии.