Російський газ для України знову подорожчає

У другому кварталі російський газ подорожчає для України до 426 доларів за тисячу кубометрів. Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький.

«Прогнозна ціна на другий квартал, що розраховується виходячи з того контракту, який є, – $426 плюс-мінус залежно від котирувань», – сказав Ставицький на прес-конференції.

За даними НАК «Нафтогаз України», в першому кварталі 2013 року ціна, встановлена «Газпромом» для України, становить $406 за тисячу кубометрів.

Як повідомлялося, раніше Ставицький заявляв, що Україна розраховує домовитися з Росією про зниження ціни на газ до початку опалювального сезону.

На початку березня з’явилася інформація, що Україна і Росія погодили створення двостороннього газового консорціуму, якому буде здана в оренду українська ГТС. Натомість Росія нібито знизить вартість газу до $260.

У 2012 році Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» імпортувала з Росії близько 24,9 млрд куб.м природного газу, скоротивши закупівлі на 38% порівняно з попереднім роком. У нинішньому році тенденція продовжилася: за два місяці «Нафтогаз» закупив лише 2,84 мільярда кубометрів російського газу, що на 44% (або 2,2 млрд куб.м) менше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

За матеріалами: LB.ua

 
Статья прочитана раз(a).
 

Оставьте свой отзыв!

Вы должны быть авторизированы чтобы оставлять комментарии.