Підписання асоціації з Україною є доленосним кроком для ЄС

«Угода є фактичним визнанням європейської приналежності України»
 Надзвичайний і повноважний посол Німеччини в Україні Крістоф Вайль заявив, що підписання Європейським Союзом угоди про асоціацію з Україною є доленосним моментом у стосунках сторін, а також фактичним визнанням європейської приналежності України.

Таку думку посол висловив в інтерв’ю.

«Керуючись інтересами Німеччини і Європейського Союзу, я б дуже хотів, щоб угода про асоціацію була підписана в листопаді 2013 року», — закцентував дипломат.

Вайль також звернув особливу увагу на важливу роль держави в Європі та наголосив, що у підписанні документу зацікавлена не лише Україна, але й Євросоюз.

«Часто доводиться чути: «Вони поводяться так, начебто угода про асоціацію є подарунком для України». Ні. Цей документ — конденсат спільних інтересів», — зауважив німецький політик.

Він також загострив увагу на тому, що «угода визначає легітимне місце України в Європі зараз», а також, що вона «є фактичним визнанням європейської приналежності України».

«Тому без надмірного пафосу можна сказати, що асоціація доленосна для України. Ну, і для нас. Адже для того, щоб продовжувати йти європейським шляхом розвитку, Україні потрібні реформи і модернізація. А в них-то і полягає суть цієї угоди», — зазначив дипломат.

«Вони поводяться так, начебто угода про асоціацію є подарунком для України. Ні. Цей документ — конденсат спільних інтересів»

Також він додав: «Поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі — дуже важлива складова частина документу. Вона, як і політична частина договору, дасть потужний поштовх Україні для подальшого розвитку. Я переконаний, що цей документ виявиться інвестиційною програмою такого масштабу, якого Україна не бачила раніше. А разом з капіталом прийдуть нові технології, нові робочі місця, але передусім — конкурентоспроможність».

«Зараз дуже важливим зі стратегічної точки зору є час для обох партнерів — це шлях, який веде нас до саміту у Вільнюсі. Я не хотів би думати про те, що на цьому шляху залишаться бар’єри, які завадять нам підписати угоду про асоціацію», — наголосив посол.

Вайль рерюмував: «Не існує ніякого ерзацу, ніякого замінника для цієї угоди — ні в реальності, ні в головах. Принаймні, для мене. А без оптимізму ні ви у своїй професії, ні я в своїй, не зможемо робити нашу роботу добре».

Зазначимо, що Україна розраховує підписати угоду про асоціацію з Європейським Союзом у листопаді цього року під час саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі.
По материалам: http://ipress.ua
 
Статья прочитана раз(a).
 

Оставьте свой отзыв!

Вы должны быть авторизированы чтобы оставлять комментарии.