Пільговики розпочали «хрестовий похід» на Кабмін і його сателіти

Я постійно наголошую – Україну поглинає соціальна апатія! І це є вірусне явище. Запустивши у маси, такого роду проказу, вона самостійно і дуже швидко поширюється серед народу. Технологія проста. Закрутити кран соціальних виплат і дочекатись, коли у людини з’явиться відчуття безвиході. Ніби боротися немає сенсу.
Спочатку це викликає злість, потім – гнів, далі не реалізована енергія спалює її носія із середини. І як наслідок з’являється апатія з якої дуже важко вивести. Так що ж робити далі…
Я відношусь до тієї категорії людей, які переконані, — «Законне право потрібно відвойовувати до останнього!». Це гасло вже 9 років рухає мене вперед.

В кінці квітня мною було підготовлено колективне звернення до Генеральної прокуратури щодо відкриття кримінальних справ проти посадових осіб Пенсійного Фонду України та Міністерства праці і соціальної політики, а також накладання штрафів на ці органи за невиконання рішень суду. Починаю цю хвилю з рідних Броварів та Броварського району. За два тижні це звернення підписали вже більше 700 пільговиків і процес рухається далі потужним темпом. Розраховую на підтримку 10 000 броварчан, права яких захищаю вже не перший рік. Діти війни, чорнобильці, молоді мами, інваліди, пенсіонери, афганці та учасники війни – всі вони вирішили почати «хрестовий похід» на Кабмін та його сателіти на місцях. Перша фаза – Генеральна прокуратура, друга – Європейський Суд по правах людини, третя – організована боротьба по всій Україні.
Що таке накладання штрафу за невиконання рішення суду?
Згідно ст. 267 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов’язати суб’єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
За наслідками розгляду звіту суб’єкта владних повноважень про виконання постанови суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб’єкта владних повноважень, відповідального за виконання постанови, штраф у розмірі від десяти до тридцяти мінімальних заробітних плат.
Половина суми штрафу стягується на користь позивача, інша половина — до Державного бюджету України.
Питання про накладення штрафу вирішується за клопотанням позивача або за ініціативою судді у судовому засіданні з повідомленням сторін. Неприбуття у судове засідання сторін, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання.
Тобто, якщо суд присудив вам виплати, а їх не виплачують – направляєте клопотання до суду на ім’я судді, який розглядав вашу справу і виносив рішення, щодо надання звіту від ПФУ, УПСЗН та накладання на ці органи штрафу від 10 до 30 тис.грн. Половина з цих коштів стають ваші, інша половина йде у державну казну. Навіть, якщо не виконане рішення, стосується всього виплати за один місяць – це також є підставою для подання такого клопотання до суду. Відповідно, ваші 2 тисячі, як у випадку з дітьми війни, можуть збільшитися від 5 до 10 тис. грн.. Це може неабияк простимулювати соціальні владні інстанції! Крім того, і звернення до Генеральної прокуратури і клопотання щодо накладання штрафу на владні органи є складовою для подання заяви до Євросуду, у разі відсутності потрібної реакції. Мої перші спроби, так вирішити питання, дали позитивний результат.
Переконаний, мої дії і цілеспрямованість пільговиків, розшевелять цей владний тераріум.

Юрій Кравець, керівник Правозахисної Групи «Варта»

 
Статья прочитана раз(a).
 

Оставьте свой отзыв!

Вы должны быть авторизированы чтобы оставлять комментарии.