У Раді зареєстрували законопроект, який дозволить дітям іти до школи без щеплень

У Верховній раді зареєстровано законопроект, в якому пропонується дозволити дітям без щеплень відвідувати школи і дитячі садки. У документі йдеться, що вакцинація в країні не є обов’язковою, а діючу заборону на прийняття до навчальних закладів нещеплених дітей порушує право громадян на освіту.

Новий законопроект у Верховній Раді зареєстрував народний депутатАнатолій Дирів («Батьківщина»). Автор документа пропонує дозволити відвідування навчальних закладів дітям без профілактичних щеплень, але хто пройшов медичний профілактичний огляд. Зараз за законом «Про захист населення від інфекційних хвороб» прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих закладів дозволяється після медогляду та за наявності довідки про вакцинацію, згідно з календарем щеплень. Календар включає щеплення від десяти інфекційних захворювань: гепатиту В, туберкульозу, кашлюку, дифтерії, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції, кору, паротиту та краснухи. Крім того, до кінця року в міністерстві планують доповнити список вакцинацією від папіломавірусу людини та менінгококової інфекції.

«Вакцинація у нас за законом є добровільною, а не обов’язковою. До того ж багато батьків не довіряють щепленням через нещасні випадки, що виникають після вакцинації. В результаті батьки змушені йти на хитрощі, купувати довідки, щоб дітей брали до школи чи дитсадка» , — заявив депутат.

В Асоціації приватних шкіл Києва відзначили, що зараз школи змушені приймати дітей без щеплень, оскільки велика кількість тих, хто відмовився від вакцинації з кожним роком тільки зростає. Тим часом у МОЗ переконані, що перебування в одному колективі щеплених і невакцинованих дітей несе загрозу громадському здоров’ю.

«Тут навіть обговорювати нічого! Якщо в колектив, де діти щеплені, будуть приймати дитину без вакцинації, це дуже скоро призведе до спалаху і розповсюдженню інфекційних захворювань, що дуже небезпечно не тільки для дітей, а й для дорослих, які з ними контактують», — вважає начальник управління громадського здоров’я МОЗ Алла Григоренко.
По матеріалам: http://gazeta.ua

 
Статья прочитана раз(a).
 

Оставьте свой отзыв!

Вы должны быть авторизированы чтобы оставлять комментарии.