Янукович затвердив податок на авто та утилізацію машин

Президент України Віктор Янукович підписав закони про введення утилізаційного податку на авто та утилізацію машин.

Зокрема президентські підписи стоять під законопроектом №0936 «Про утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів» та №0975 «Про внесення змін до Податкового кодексу України про сплату екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів». Перший закон Янукович підписав 31 липня, другий — 30 липня.

Нагадаємо, 4 липня Верховна Рада ухвалила закони про утилізаційний податок, розмір якого для конкретного транспортного засобу розраховується з урахуванням базових ставок та коригуючих коефіцієнтів, прив’язаних до об’єму двигуна і залежно від того, нове ТЗ або старе.

Згідно з законом, базова ставка податку для імпортних легкових автомобілів складе 5,5 тис. грн, а для вантажних автомобілів, автобусів та спецтехніки — 38 тис. грн. Підсумкова сума утилізаційного збору залежатиме від спеціального коефіцієнта. Для нових легкових автомобілів значення коефіцієнта становить 86-550% від базової ставки (4,73 — 30,2 тис. грн) залежно від об’єму двигуна, а для машин старше трьох років — 530-3501% (29,1 — 192,5 тис. грн). Для нових вантажних автомобілів, автобусів та спецтехніки коефіцієнт складе 50-290% (19 — 110,2 тис. грн), а для старих — 88-1180% (33,4 — 448,4 тис. грн).

Зазначимо, що з критикою цієї ініціативи вже виступив Європейський Союз, який висловив сподівання, що Україна зробить усе можливе для того, щоб цей закон не набув чинності.

По материалам: http://gazeta.ua

 
Статья прочитана раз(a).
 

Оставьте свой отзыв!

Вы должны быть авторизированы чтобы оставлять комментарии.