Українські нотаріуси звинуватили Мін’юст у корупції

Українські нотаріуси поскаржилися на тиск із боку Міністерства юстиції. Кажуть, відомство Олени Лукаш намагається зруйнувати Нотаріальну палату України. Чиновники, своєю чергою, звинувачують активістів у корупції та здирництві, повідомляє ТВі.

Керівництво найбільшого органу самоврядування українських нотаріусів заявляє: чиновники хочуть узяти весь контроль над нотаріатом у свої руки. Спочатку міністерство достроково звільнило членів Вищої кваліфікаційної комісії, яка видає нотаріусам дозволи на роботу. А до нового складу комісії представники самоврядування вже не потрапили. Такі дії з боку Мін’юсту незаконні, стверджує керівництво палати. З цього приводу уже подано судовий позов. Крім того, чиновники відсторонили громадську організацію від контролю за дотриманням кодексу етики нотаріусів.

Ситуація ускладнюється тим, що створення незалежного органу самоврядування було умовою вступу України до Міжнародного союзу нотаріату. Завдяки цьому членству інші країни визнають документи, оформлені нашими нотаріусами. У Нотаріальній палаті запевняють: якщо самоврядування нотаріусів знищать, Україну можуть позбавити членства в міжнародному співтоваристві правників.

Наразі в Україні працюють як державні, так і приватні нотаріуси. Їхні послуги коштують приблизно однаково, твердять у Нотаріальній палаті. Але припускають, що міністерство хоче влаштувати монополію державних нотаріусів. А потім значно підвищити вартість їхніх послуг.

Міністерство в боргу не залишилося і теж звинуватило Нотаріальну палату в корупції та здирництві. Кажуть, склад кваліфікаційної комісії змінили через чутки про величезні хабарі, що їх брали за видачу ліцензії нотаріуса. А повноваження палати контролювати етичність поведінки нотаріусів відібрали через скарги самих же нотаріусів. За даними міністерства, громадська організація просто вимагала платити членські внески, інакше погрожувала відібрати дозвіл на роботу.

У Міністерстві юстиції виправдовуються, що просто наводять порядок, і тому з Міжнародного союзу нотаріату Україну не виключать. Відкидає Мін’юст і звинувачення у спробах витіснити з ринку приватних нотаріусів. Кажуть, що лише хочуть захистити державних. Чиновники запевняють: Нотаріальна палата бажає взагалі скасувати державний нотаріат. На думку урядовців, цього робити не можна, оскільки саме там пільговики можуть отримати послуги зі знижками.

А поки функціонери сваряться, нотаріуси заробляють гроші, і не завжди легально. Українська кримінальна хроніка знає чимало випадків злочинів, вчинених нотаріусами. Наприклад, у березні цього року в Дніпродзерджинську затримали групу злочинців разом із нотаріусом. Зловмисники дізнавалися дані померлих людей, в яких не залишилося рідних і «заднім числом» оформлювали договір купівлі-продажу квартири.

По материалам: http://www.newsru.ua/

 
Статья прочитана раз(a).
 

Оставьте свой отзыв!

Вы должны быть авторизированы чтобы оставлять комментарии.