Необґрунтовано завищені тарифи — найпоширеніше порушення у сфері ЖКХ – прокурор

 Про це, під час сьогоднішнього брифінгу про проблемні питання житлово-комунального господарства, повідомила начальник Головного управління захисту прав і свобод громадян та інтересів держави, протидії корупції та злочинності у сфері транспорту Ірина Зарубинська.

«Найбільше фактів правопорушень було виявлено при встановленні тарифів на комунальні послуги для населення. Одиничним було правопорушення, коли у лікарню припиняли подавати гарячу воду. Хоча такий випадок був тільки один, але все-таки він був і прокурори гостро відреагували на нього», — сказала вона.

Зокрема, начальник Головного управління розповіла про випадки коли приватні суб’єкти господарювання, які надають житлово-комунальні послуги, самовільно встановлюють такі тарифи.

Водночас, наголосила вона, відповідно до законодавства, таке право надано виключно органам місцевого самоврядування.

«Як приклад можу навести правопорушення, яке допустили службові особи одного з ТОВ, які самовільно затвердили тариф для свого гуртожитку. І в результаті, його мешканці безпідставно переплатили за утримання будинку у 2011-2012 роках майже 350 тисяч гривень», — навела приклад прокурор та додала, що прокуратура відреагувала на цей факт і стосовно вказаних службових осіб було відкрито кримінальне провадження, у якому Деснянський райвідділ міліції проводить досудове розслідування.

Аналогічним правопорушенням, поінформувала вона, в результаті якого мешканці будинку переплатили майже 400 тисяч гривень, є дії службових осіб ТОВ, які також самовільно встановили тарифи, які значно перевищували тарифи, визначені КМДА. Стосовно вказаних осіб також відкрито кримінальне провадження і Печерським райвідділом міліції проводиться досудове слідство.

Також Ірина Зарубинська більш детально розповіла про одиничне правопорушення, яке було зафіксоване під час перевірок у Борисполі.

«Йдеться про те, що комунальне підприємство «Бориспільтепломережа» припинило подачу гарячої води до Бориспільської центральної районної лікарні, у зв’язку з відключенням ПАТ «Київоблгаз» постачання газу котельним. На виконання вимог подання прокурора ПАТ «Київоблгаз» поновлено постачання газу», — пояснила вона.

  Як повідомлялося раніше, начальник Головного управління Ірина Зарубинська під час брифінгу повідомила про правопорушення, виявлені у сфері ЖКХ, а саме: неукладення додаткових угод для розрахунків за теплову енергію; розтрату кредитних та бюджетних коштів, виділених на розвиток ЖКХ сфери; неналежне утримання люкового господарства тощо.

По материалам: http://www.gp.gov.ua/

 
Статья прочитана раз(a).
 

Оставьте свой отзыв!

Вы должны быть авторизированы чтобы оставлять комментарии.